Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի նախագահի բարձր եւ պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ եւ մաղթում հաջողություններ Ձեր առաքելության իրականացման գործում:
Մեծ ավանդ ունենալով Իրանի Իսլամական Հանրապետության պաշտպանության, անվտանգության, ինչպես նաեւ Թեհրանի կառավարման ոլորտներում` վստահաբար օրենսդիր իշխանության ղեկավարի պաշտոնում եւս Դուք ակնառու ձեռքբերումներ կունենաք:
Հայաստանը մեծապես կարեւորում է մեր երկրների միջեւ գոյություն ունեցող դարավոր բարեկամական կապերն ու ջերմ հարաբերությունները: Այսօր մեր երկրների հարաբերությունների ընդհանուր օրակարգն ընդգրկում է շփումների լայն շրջանակ` մշակութային եւ միջկրոնական կապերից մինչեւ տնտեսական փոխգործակցություն:
Համոզված եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման ընթացքում Հայաստանի եւ Իրանի միջեւ միջխորհրդարանական փոխգործակցությունը կշարունակի իր վերընթաց ուղին եւ նոր լիցք կհաղորդի մեր երկու երկրների միջեւ առկա համագործակցությանը` ի նպաստ մեր պետությունների եւ ի բարօրություն հայ եւ իրանցի բարեկամ ժողովուրդների:
Ընդունեք խնդրեմ, Ձերդ գերազանցություն, խորին հարգանացս հավաստիքը»,-ասված է ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

On behalf of the National Assembly of the Republic of Armenia and personally me, I warmly congratulate you on your election in the high and responsible post of the Speaker of Majlis of the Islamic Republic of Iran and wish you successes in the implementation of your mission.
Having great contribution in the spheres of defense, security of the Islamic Republic of Iran, as well as of the government of Tehran, you will surely have prominent achievements in the post of the Head of the legislative power.
Armenia greatly highlights the centuries-old friendly ties and warm relations existing between our countries. Today, the general agenda of our countries’ relations involves a wide scope of contacts – from the cultural and inter-religious relations to economic cooperation.
I am convinced that during your tenure the inter-parliamentary cooperation between Armenia and Iran will continue its upward path and will give new impetus to the cooperation existing between the two countries for the benefit of our states and for welfare of the Armenian and Iranian friendly peoples.
Your Excellency, please accept the assurances of my highest consideration!” the RA NA Speaker’s congratulatory address reads.