Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի նախագահի բարձր եւ պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ եւ մաղթում հաջողություններ Ձեր առաքելության իրականացման գործում:
Մեծ ավանդ ունենալով Իրանի Իսլամական Հանրապետության պաշտպանության, անվտանգության, ինչպես նաեւ Թեհրանի կառավարման ոլորտներում` վստահաբար օրենսդիր իշխանության ղեկավարի պաշտոնում եւս Դուք ակնառու ձեռքբերումներ կունենաք:
Հայաստանը մեծապես կարեւորում է մեր երկրների միջեւ գոյություն ունեցող դարավոր բարեկամական կապերն ու ջերմ հարաբերությունները: Այսօր մեր երկրների հարաբերությունների ընդհանուր օրակարգն ընդգրկում է շփումների լայն շրջանակ` մշակութային եւ միջկրոնական կապերից մինչեւ տնտեսական փոխգործակցություն:
Համոզված եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման ընթացքում Հայաստանի եւ Իրանի միջեւ միջխորհրդարանական փոխգործակցությունը կշարունակի իր վերընթաց ուղին եւ նոր լիցք կհաղորդի մեր երկու երկրների միջեւ առկա համագործակցությանը` ի նպաստ մեր պետությունների եւ ի բարօրություն հայ եւ իրանցի բարեկամ ժողովուրդների:
Ընդունեք խնդրեմ, Ձերդ գերազանցություն, խորին հարգանացս հավաստիքը»,-ասված է ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

«Ваше Превосходительство!
От имени Национального Собрания РА и себя лично сердечно поздравляю Вас с избранием на высокий и ответственный пост Председателя Меджлиса Исламской Республики Иран и желаю успехов в Вашей миссии.
Внеся большой вклад в оборону, безопасность ИРИ, а также в управление Тегераном Вы, несомненно, добьетесь очевидных достижений и как глава законодательной власти.
Армения придает большую важность существующим между нашими странами вековым дружественным связям и теплым отношениям. Сегодня общая повестка отношений наших стран включает широкий круг контактов – от культурных и межконфессиональных связей до экономического взаимосотрудничества.
Уверен, за время Вашего пребывания в должности межпарламентское взаимодействие между Арменией и Ираном продвинется вперед и придаст новый импульс существующему между нашими странами сотрудничеству – в интересах наших государств и на благо армянского и иранского дружественных народов.
Примите, Ваше Превосходительство, мои заверения в глубоком уважении», - говорится в поздравительном послании Председателя НС РА.